Archiwum kategorii:

Ksiądz Waldemar Pytel biskupem elektem diecezji wrocławskiej

Synod Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce w trakcie jesiennej sesji w Międzyzdrojach dokonał wyboru ks. Waldemara Pytla ze Świdnicy na urząd biskupa diecezjalnego. Procedurze wyborczej w dniu 25 października 2014 roku przewodniczył Biskup Jerzy Samiec – zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Ksiądz Pytel zastąpi dotychczasowego zwierzchnika diecezji bp. Ryszarda Bogusza, który nie kandydował na kolejną kadencję.

Ksiądz Waldemar Pytel został wcześniej wybrany jako kandydat na urząd biskupa przez konferencję duchownych diecezji wrocławskiej. Głosowanie było tajne i odbyło się w 22 września 2014 roku. Zgodnie z prawem synod diecezjalny mógł zgłosić jeszcze kandydatury innych księży, ale delegaci nie skorzystali z tego prawa. Kandydat musiał otrzymać co najmniej 51% głosów. Prowadzący wybory bp Samiec przedstawił na wstępie procedurę wyborczą wynikającą z regulaminu wyborów biskupa diecezji. Powołano komisję skrutacyjną i dokładnie sprawdzono listę uprawnionych do głosowania delegatów. Następnie ks. Waldemar Pytel przybliżył członkom Synodu swoją osobę oraz przedstawił wizję swojej służby. Odpowiadał również na pytania członków Synodu.

Po zakończeniu tej części sekretarz części wyborczej Synodu rozdał karty do głosowania i przystąpiono do wyborów. Wzięło w nich udział 45 uprawnionych delegatów. 40 zagłosowało za kandydatem, 5 wstrzymało się od głosu. W związku z powyższym ks. Waldemar Pytel został biskupem – elektem Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Biskupowi elektowi przekazywano następnie gratulacje.

Obecny zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej – bp Ryszard Bogusz – pełni swój urząd od 1 października 1994 roku. Po dwóch, dziesięcioletnich kadencjach bp Bogusz nie zdecydował się na  ubieganie o kolejną. Jednocześnie pozostanie proboszczem Parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu. Urząd biskupa diecezji wrocławskiej będzie pełnił do momentu uroczystej konsekracji swojego następcy. Data oraz miejsce uroczystości będą ustalone i podane w późniejszym terminie.

Ks. Waldemar Pytel ma 56 lat. Urodził się 5 czerwca 1958 r. w Istebnej. Wychowywał się w Jaworzu i Bielsku-Białej. Po zdaniu matury podjął studia na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Tytuł magistra teologii uzyskał w 1986 r. w oparciu o pracę pt.: „Rozmowa duszpasterska z ludźmi starszego pokolenia”.    Został ordynowany dnia 30 listopada 1986 roku w Świdnicy przez bpa Janusza Narzyńskiego w asyście ks. seniora Józefa Pośpiecha i ks. seniora Jana Szarka. Z dniem ordynacji został wikariuszem parafii świdnickiej, w której wcześniej odbywał praktykę kandydacką. W 1991 roku został mianowany proboszczem administratorem parafii w Świdnicy, a w 1992 roku został tam wybrany proboszczem. W latach 2004-2007 był także proboszczem administratorem parafii w Jaworze na Dolnym Śląsku.   W latach1986 – 1992 był Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży Diecezji Wrocławskiej. W latach 1997-2012 był członkiem Synodu Kościoła oraz Synodalnej Komisji ds. środków masowego przekazu. Od 2002 roku był członkiem Rady Synodalnej, a od 2007 do 2012 roku pełnił funkcję Prezesa Synodu Kościoła. Od 2007 roku jest radcą Rady Diecezjalnej Diecezji Wrocławskiej w randze zastępcy Biskupa diecezjalnego.   Ks. Waldemar Pytel był Prezesem Świdnickiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w latach 2005 – 2007. Natomiast w latach 1995 – 1999 pełnił funkcję członka Rady Fundacji „Krzyżowa dla porozumienia europejskiego”. Od 2008 roku ponownie zasiada w Radzie Fundacji.   Dzięki staraniom m.in. ks. Waldemara Pytla, Kościół Pokoju w Świdnicy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO (2001).

Został on nagrodzony – między innymi – następującymi wyróżnieniami:

  • Nagrodą Miasta Świdnicy za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury,
  • Nagrodą im. ks. prof. Janusza Pasierba „CONSERVATOR ECCLESIAE” Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków w RP za osiągnięcia w zakresie ochrony zabytków,
  • Medalem Komisji Edukacji Narodowej nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania,
  • statuetką Orła Powiatu Świdnickiego,
  • Królewskim Orderem Gwiazdy Polarnej – nadanym przez króla Szwecji Karola XVI Gustawa

Jest organizatorem imprez muzycznych o międzynarodowym charakterze, np. Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego.   Ks. Waldemar Pytel jest żonaty i ma dwóch synów.

Tekst: ks. Cezary Królewicz oraz www.bik.luteranie.pl   www.luteranie.pl

Zdjęcia: ks. Marcin Orawski, ks. Cezary Królewicz

Related Images:

Synod Diecezji Wrocławskiej obradował w Międzyzdrojach na Pomorzu

W dniach 24-26 października 2014 roku w Międzyzdrojach na Pomorzu obradował Synod Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. kswpytelW piątek 24 października w godzinach popołudniowych Synod rozpoczął obrady w hotelu Międzyzdroje. Biskup Ryszard Bogusz zapoznał zgromadzonych z przewidywanym porządkiem obrad. W godzinach wieczornych uczestnicy synodu wzięli udział w nabożeństwie w miejscowym kościele rzymskokatolickim – dawnym kościele ewangelickim. Głównym punktem stały się wybory nowego biskupa diecezji wrocławskiej. Odbyły się one w sobotnie przedpołudnie. Prowadził je ks. bp Jerzy Samiec. Jedynym zgłoszonym kandydatem przez cały synod diecezji był ks. Waldemar Pytel proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Świdnicy pełniący obecnie funkcję radcy diecezjalnego, który otrzymał w drodze głosowania 40 głosów poparcia wobec 45 głosujących.
Biskup – elekt obejmie swój urząd w czasie uroczystego nabożeństwa. Data i miejsce konsekracji na biskupa diecezji wrocławskiej zostanie podana w terminie późniejszym. Sobotnie popołudnie poświęcone było, oprócz tradycyjnego spaceru po plaży, prezentacji wizji Kościoła przedstawionej synodowi diecezji przez ks. biskupa Jerzego Samca. Synod zakończył się w niedzielę nabożeństwem w szczecińskim kościele ewangelickim św. Trójcy.

ks. Cezary Królewicz

Related Images:

Konferencja Księży we Wrocławiu

W związku z kończącą się kadencją bp. Ryszarda Bogusza na stanowisku biskupa wrocławskiego, rozpoczęto procedurę wyborów nowego zwierzchnika Diecezji Wrocławskiej. Konferencja duchownych diecezji wytypowała ks. Waldemara Pytla ze Świdnicy jako swojego kandydata w wyborach, które odbędą się na jesiennej sesji synodu diecezjalnego.

W czasie konferencji duchownych Diecezji Wrocławskiej, w tajnym głosowaniu, wybrano ks. Waldemara Pytla jako kandydata duchownych na urząd biskupa Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Spotkanie prowadzone przez zwierzchnika Kościoła – bpa Jerzego Samca, odbyło się w dniu 22 września 2014 roku we Wrocławiu.

Obecny zwierzchnik diecezji – bp Ryszard Bogusz – pełni swój urząd od 1 października 1994 roku. Po dwóch, dziesięcioletnich kadencjach bp Bogusz nie zdecydował się na  ubieganie o kolejną. Jednocześnie pozostanie proboszczem parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu. Urząd biskupa Diecezji Wrocławskiej będzie pełnił do momentu uroczystej konsekracji swojego następcy.   W Kościele Ewangelicko-Augsburskim biskupa diecezji wybiera na dziesięcioletnią kadencję Synod diecezjalny złożony z duchownych i świeckich. Zgodnie z prawem, świeccy synodałowie mogą także zgłosić kandydatury innych księży.   Wybory nowego zwierzchnika diecezji wrocławskiej zaplanowano w czasie jesiennej sesji Synodu diecezjalnego w sobotę, 25 października 2014 roku.   Diecezja wrocławska jest drugą diecezją Kościoła luterańskiego, w której – w tym roku – zmienia się jej zwierzchnik. Na początku września 2014 roku nowym zwierzchnikiem Diecezji Katowickiej został bp Marian Niemiec.

za www.bik.luteranie.pl

Related Images:

Diecezjalne Święto Chórów i Muzyków Kościelnych Diecezji Wrocławskiej

W sobotę 13 września 2014 roku w Kościele Ewangelickim Marii Panny w Legnicy pod hasłem z Psalmu 98 Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił, odbywało się Diecezjalne Święto Chórów i Muzyków Kościelnych Diecezji Wrocławskiej, które wpisywało się w przypadający na bieżący rok Jubileusz 100-lecia organów w legnickim kościele. Do najstarszej ewangelickiej świątyni Dolnego Śląska przybyły chóry oraz muzycy z okolicznych parafii.

W uroczystym nabożeństwie udział wzięli także duchowni Diecezji Wrocławskiej: jej zwierzchnik, ks. bp Ryszard Bogusz, który wygłosił kazanie, ks. Waldemar Szczugieł z Wałbrzycha, ks. Marcin Orawski z Wrocławia oraz gospodarz legnickiej parafii ks. Jerzy Gansel.

Nabożeństwo rozpoczęło odśpiewanie wspólnej pieśni Pochwal, mój duchu, Mocarza, Joachima Neandera, a następnie blok utworów wykonał Chór Capella Ecumenica z Wrocławia, który śpiewał pod dyrekcją pana Adama Rajczyby. Po liturgii Słowa Bożego uczestnicy spotkania usłyszeć mogli duet wokalno- instrumentalny Grupa Mariacka, reprezentujący miejscową parafię. W jej wykonaniu znalazły się takie utwory jak Amazing grace, czy Panis Angelicus.

W kazaniu bp. Ryszard Bogusz zwrócił uwagę na istotę pieśni kościelnej, jako szczególną formę oddawania Bogu chwały, wspomniał odrodzenie muzyki w dobie Reformacji oraz jej znaczenie dla ewangelickiego nabożeństwa i duchowego życia. Następnie mówił także o Mariackich Organach i kolejnych etapach powstawania instrumentu, który znany jest dzisiaj ze swych wyjątkowych walorów nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Biskup zachęcał, by w parafiach przywiązywać wagę do wspólnego śpiewania i życzył sobie, by na kolejne takie spotkania przybywało jeszcze więcej chórzystów i muzyków.

Bezpośrednio po kazaniu na organach zagrał pan Tomasz Kmita, kantor Parafii św. Krzysztofa we Wrocławiu, a w dalszej kolejności wystąpił Kameralny Chór Żeński z Parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu, pod dyrekcją pana Dawida Ślusarczyka, który między innymi wykonał parafrazę hymnu z IX wieku Veni Creator Spiritus. Jako ostatni zaprezentował się zaprzyjaźniony z legnicką parafią Chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury, który z chęcią przyjął zaproszenie na nasze diecezjalne święto. Chórem dyrygował pan Dariusz Rzońca. W sobotnim nabożeństwie czynny udział wziął także dr Michał Sławecki z Warszawy, kompozytor i organista, dyrektor artystyczny festiwalu Legnickie Conversatorium Organowe, który w dniach 8-11 września odbywał się w Kościele Marii Panny.

Sobotnie spotkanie zgromadziło ponad stu uczestników i kolejny raz było z pewnością świadectwem, że jedna z najmniejszych ewangelickich parafii w Polsce żyje i aktywnie uczestniczy w życiu Kościoła, a także ukazuje jego wartości lokalnej społeczności.

ks. Jerzy Gansel

Related Images:

Jubileusz 170-lecia kościoła Wang w Karpaczu

Dbając o zabytkowy kościół nie możecie zapominać, że głównym Waszym powołaniem jest niesienie Ewangelii – powiedział bp Jerzy Samiec do zgromadzonych na nabożeństwie z okazji 170. rocznicy rekonsekracji ewangelickiego kościoła Wang w Karpaczu.

Ewangelicki Kościół Górski Naszego Zbawiciela z XII wieku, znany powszechnie jako Kościół Wang lub Świątynia Wang w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony został w 1842 roku z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii.

W dniu 2 sierpnia 1842 roku król Fryderyk Wilhelm IV osobiście dokonał położenia kamienia węgielnego, a dwa lata później, 28 lipca 1844 roku nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie kościoła przy udziale króla i jego małżonki, księcia holenderskiego Fryderyka i wielu innych znanych osobistości.

170 lat później, w dniach 2 i 3 sierpnia 2014 roku, miejscowi parafianie uroczyście świętowali jubileusz z udziałem m. in. zwierzchnika Kościoła bp. Jerzego Samca, biskupa wrocławskiego Ryszarda Bogusza, ks. Jana Kozieła – poprzedniego proboszcza parafii oraz pięćdziesięcioosobowej grupy parafian z miejscowości Vang w Norwegii, a także gości z Czech, Niemiec, Francji i Węgier.

W kazaniu bp Jerzy Samiec zwrócił uwagę na istotę powołania i misji Kościoła – „Przed Wami tutaj w Karpaczu stoi bardzo trudne zadanie głoszenia Ewangelii i wyzwanie: w jaki sposób głosić Boże Słowo turystom, którzy przychodzą tutaj tylko na moment, zaciekawieni architekturą? Ta świątynia ma pozostać narzędziem w wykonywaniu nakazu misyjnego Chrystusa. Nie może stać w centrum, ale ma być pochodną wiary w Zbawiciela” – przypomniał Biskup Kościoła.

Nabożeństwo uświetnił śpiew gości z Norwegii, którzy wystąpili w strojach ludowych, zespołu z partnerskiej parafii z Budapesztu oraz miejscowego chóru. Pozdrowienia dla zebranych przekazali m.in. proboszcz parafii Vang w Norwegii oraz Attaché ambasady Norwegii.

Na wniosek mieszkańców Karpacza ks. proboszcz Edwin Pech został oznaczony przez Sejmik Województwa Złotym Medalem Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Oznakę wręczyli przedstawiciele władz loklanych.

Obecnie Kościół Wang jest uważany za najstarszy drewniany zabytek sakralny na terenach Polski oraz za największą atrakcję Karkonoszy. Odwiedza go ponad 200 tys. turystów rocznie. Na przykościelnym cmentarzu pochowani są m. in Henryk Tomaszewski – twórca wrocławskiego teatru pantomimy oraz Tadeusz Różewicz – polski poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta.

Uroczystości jubileuszowe połączne były także z otwarciem wystawy „Wang na dawnej pocztówce” w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Na wystawie można obejrzeć około 55 widokówek z II połowy XIX i z I połowy XX wieku przedstawiających kościół Wang. Widokówki te pochodzą ze zbiorów Parafii.

Wystawę otwarli zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, dyrektor muzeum Zbigniew Kulik, jednocześnie kurator Parafii i ks. Edwin Pech.

Parafia Wang prowadzi stację diakonijną oraz pokoje gościnne dla turystów. Od 23 lat jest współorganizatorem Tygodni Ewangelizacyjnych dla Rodzin. Parafia jest zaangażowana w wiele projektów unijnych z zakresu ochrony dziedzictwa narodowego, turystyki i kultury. Jej duszpasterzem od roku 1991 jest ks. Edwin Pech.


za www.bik.luteranie.pl i www.amb-norwegia.pl

Kazanie i słowa pozdrowień >>> pobierz PDF

Relacja Parafii:

W niedzielę, dnia 3 sierpnia 2014 r., o godz. 10.00 – odbyło się w kościele Wang w Karpaczu uroczyste nabożeństwo dziękczynne oraz zakończenie realizacji projektu pt. „Wędrowanie bez granic – wzrost atrakcyjności i dostępności obiektów turystycznych stanowiących element międzynarodowej trasy turystycznej Via Sacra – Etap II”, wykonywanego w ramach „Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013”. Rada Parafialna Parafii E-A Wang, wprowadziła Duchownych do kościoła przy akompaniamencie Zespołu Puzonistów z parafii partnerskiej z Reichenbach. Ks. prob. Edwin Pech przywitał Gości zgromadzonych w kościele i na placu kościelnym. „Drogie siostry i bracia w Jezusie Chrystusie. Spotkaliśmy się dzisiaj, aby dziękować Panu Bogu za błogosławieństwo. Słowami Psalmu 103,1-2 „Błogosław, duszo moja, Panu i wszystko, co we mnie, imieniu jego świętemu! Błogosław, duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego!”, bardzo serdecznie witam, w imieniu Rady Parafialnej, Zwierzchnika Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP Najprzewielebniejszego Ks. Bpa Jerzego Samca z Małżonką Beatą, NPW Ks. Bpa Ryszarda Bogusza – Biskupa Diecezji Wrocławskiej KEA, Ks. Prob. Carla Philipa Weissera, Soknepresten i Vang, Chargé d’affaires a.i. Ambasady Królestwa Norwegii Pana Stein Inge Nesvåg, Ks. dziekana Gabora Györi wraz z delegacją z Budapesztu, Ks. radcę Jana Kozieła z Cieszyna, panią Grażynę Malczuk – Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, pana Bogdana Malinowskiego – Burmistrza Karpacza oraz panią Irenę Seweryn – przewodniczącą Rady Miasta Karpacza, Ks. prob. Sebastiana Kozieła z Parafii E-A w Jeleniej Górze, delegację ze sbor českobratrské cirkve evangelické z Vrchlabi – Czeska Republika, panią Margrit Kempgen z Evangelische Kulturstiftung Goerlitz, delegację z Ev. Kirchengemeinde Meuselwitz-Reichenbach – panią Monikę Zeuge oraz Zespół Puzonistów, panie Giselę Schulte oraz delegację z Ev.-Lutherische Kirchengemeinde Hahnenklee-Bockswiese z Niemiec oraz panią Christę Schadt i pana Jürgena Götz z Stiftung Hahnenklee, panią Margarete Flöter-Morrier i Gerarda Durr ze Strasbourga z Francji, pana Wojciecha Kapałczyńskiego – Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Wolontariuszy, inspektora nadzoru prac renowacyjnych pana Roberta Balcerka, wykonawców prac renowacyjnych panów Stanisława i Kamila Zaremba – epartner.pl, JAREMEN PRESS, zarządzającą projektem unijnym panią Elżbietę Szlauer, panią Katarzynę Hanczarek z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Chór Ekumeniczny z Karpacza pod dyrekcją pana Bernarda Stankiewicza. Małżonki i Małżonków wymienionych Gości. Parafian z Parafii Vang i Wang oraz wszystkich przybyłych Gości na naszą Uroczystość. Dziękuję bardzo serdecznie parafianom, pracownikom i wolontariuszom za pomoc w organizacji Uroczystości. Niechaj je Pan Bóg pobłogosławi”. W czasie nabożeństwa kazanie wygłosił ks. bp Jerzy Samiec. Wystąpił także Chór Ekumeniczny z Karpacza,  pani organistka Małgorzata Marciniak z synem Mikołajem, który grał na klarnecie, chórek z Budapesztu oraz Chór z Vang. Pod koniec nabożeństwa, usłyszeliśmy pozdrowienia Gości: Ks. prob. Carl Philip Weisser, Vang, Chargé d’affaires a.i. Ambasady Królestwa Norwegii Pan Stein Inge Nesvåg, Ks. Zenon Stoń proboszcz parafii rzymskokatolickiej Nawiedzenia NMP w Karpaczu (słowa pozdrowienia w imieniu nieobecnego, z powodu choroby gościa, odczytał ks. E. Pech) oraz Bogdan Malinowski – Burmistrz Miasta Karpacza. Ks. E. Pech przekazał także pozdrowienia od pana Dieter Reinla, I Radcy Ambasady Republiki Federalnej Niemiec. Na samo zakończenie Uroczystości głos zabrał kurator parafii, dziękując ks. prob. Edwinowi Pechowi oraz pani Pastorowej Bogusławie Pech za przygotowanie Uroczystości oraz prosząc Burmistrza B. Malinowskiego i Wiceprzewodniczącą Sejmiku panią G. Malczuk o zabranie głosu. Pan Burmistrz powiedział, iż na wniosek mieszkańców Karpacza i władz samorządowych Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w uznaniu zasług dla Województwa Dolnośląskiego przyznali jednogłośnie ks. prob. Edwinowi Pechowi Odznakę Honorową Złotą Zasłużonego dla Województwa Dolnośląskiego. Odznakę przypięła pani Grażyna Malczuk – Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego a do gratulacji dołączyła się pani Irena Seweryn – przewodnicząca Rady Miasta Karpacza. Uczestnicy nabożeństwa zajęli także miejsca na placu kościelnym. Dzięki nagłośnieniu, również turyści mogli brać udział w nabożeństwie. Służbę medyczną pełniły pielęgniarki Diakonii Wang. Po zakończeniu Uroczystego nabożeństwa uczestnicy wysłuchali jeszcze grę Zespołu Puzonistów z Reichenbach i uwiecznili się na wspólnej fotografii. Czas przygotowań, jak i przebiegu uroczystości, był radosny i owocny, dla całej parafii, jak i dla uczestniczących gości. Była również sposobność do nawiązania nowych kontaktów jak i umocnienia już istniejących. W czasie obiadu dla oficjalnych gości i parafian w Ośrodku Wczasowo-Szkoleniowym Wang odbyła się prezentacja prac restauratorskich, budowlanych i modernizacyjnych w kompleksie Kościoła Wang w Karpaczu oraz Świętym Grobie i kościele św. Mikołaja w Görlitz. Został także zaprezentowany album: KOŚCIÓŁ WANG W KARPACZU ŚWIĘTY GRÓB W GÖRLITZ, autorstwa pana Zbigniewa Kulika i ks. Edwina Pecha, wydany dzięki dotacji „Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013” i realizowanego z partnerem projektu: Evangelische Kulturstiftung Görlitz w Görlitz. W czasie tego punktu programu głos zabrali: Wojciech Kapałczyński, Margrit Kempgen, Zbigniew Kulik, ks. Edwin Pech i Elżbieta Szlauer. Choć II ETAP prac renowacyjnych został oficjalnie podsumowany,  całkowite zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia 2014 r. „Kościół Górski naszego Zbawiciela – Wang”, tak brzmi pełna nazwa świątyni Wang. Dziękujemy Panu Bogu za błogosławieństwo i chwalimy Go: „Błogosław, duszo moja, Panu i wszystko, co we mnie, imieniu jego świętemu! Błogosław, duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego!” Psalm 103,1-2
Czas przygotowań, jak i przebiegu uroczystości, był radosny i owocny, dla całej parafii, jak i dla uczestniczących gości. Była również sposobność do nawiązania nowych kontaktów jak i umocnienia już istniejących. Mamy nadzieję i plany na kolejne tak wyjątkowe spotkania.
Tekst: PEA Wang

Related Images: