Projekty europejskie w Sycowie

Podziel się

Parafia Ewangelicka w Sycowie wraz z młodzieżą z miejscowego gimnazjum w okresie od stycznia do czerwca 2012 roku realizowała trzy projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Były to projekty o nazwie: Evviva l’Arte, By być jak Orfeusz oraz Spotkania z Terpsychorą i X Muzą.
Młodzież uczestniczyła w warsztatach artystycznych, fotograficznych, muzycznych, filmowych i z tańca towarzyskiego oraz nowoczesnego, a także w wycieczkach. 22 czerwca 2012 roku wszystkie grupy spotkały się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, by dokonać podsumowania. Wśród zaproszonych gości byli: ks. Robert Sitarek – dyrektor Centrum Edukacji i Kształcenia Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu, dr Maciej Lis – kurator Diecezji Wrocławskiej oraz Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich, Burmistrz Miasta i Gminy Syców Pan Sławomir Kapica, Przewodniczący Rady miasta Pan Bolesław Moniuszko, dyrektorzy placówek edukacyjnych z terenu gminy, nauczyciele, młodzież wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.
Młodzież zaprezentowała rezultaty swojego uczestnictwa w projektach. Usłyszeć można było grę na instrumentach, śpiew, zobaczyć pokaz zdjęć, prac plastycznych, a także film pokazujący zaangażowanie i ciężką pracę podczas realizacji projektów. Zachwyt wzbudzili tancerze, którzy poprzez cha-chę, walca wiedeńskiego i angielskiego oraz taniec nowoczesny pokazali wielki potencjał tkwiący w nich.
Na końcu spotkania ks. Robert Sitarek w imieniu ks. bp Ryszarda Bogusza pozdrowił i podziękował uczestnikom zajęć oraz przekazał w akcie darowizny sprzęt muzyczny, fotograficzny i filmowy na rzecz uczniów sycowskiego gimnazjum.
Dla małej diasporalnej Parafii możliwość pozyskania środków na cele społeczne (ok. 140 000 zł), a przez to praca na rzecz miejscowej młodzieży jest czymś niezmiernie ważnym. W podziękowaniach Burmistrza Pana Sławomira Kapicy mogliśmy usłyszeć wdzięczność, ale i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań na rzecz bycia częścią i to dobrą częścią miejscowej społeczności.


Podziel się

Dodaj komentarz