XXI Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu

Podziel się

W dniach od 11 do 19 sierpnia 2012 w Karpaczu odbył się kolejny XXI Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin organizowany przez Komisję Ewangelizacyjno – Misyjną Diecezji Wrocławskiej. Podobnie jak w ubiegłych latach uczestniczyli w nim wierni ze wszystkich diecezji naszego Kościoła.

W dniach od 11 do 19 sierpnia 2012 w Karpaczu odbył się kolejny XXI Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin organizowany przez Komisję Ewangelizacyjno – Misyjną Diecezji Wrocławskiej. Podobnie jak w ubiegłych latach uczestniczyli w nim wierni ze wszystkich diecezji naszego Kościoła.

Dzień rozpoczynał się wspólnym śpiewem, prowadzonym przez zespół stworzony przez uczestników Tygodnia (Adam Świderski – Łódź, Agnieszka i Piotr Kupscy – Szczecin, Maksymilian Staniszewski – Żary, Konrad Orawski – Zgierz, ks. Sławomir Sikora – Szczecin). Poranne rozważania przygotowali: Iwona Holeksa, Izabela Sikora – Szczecin, ks. Sebastian Kozieł – Jelenia Góra, Przemysław Florjanowicz – Błachut – Warszawa. Po wspólnym czasie śpiewu, modlitwy i refleksji nad Słowem Bożym następował podział na trzy grupy: dzieci, młodzież i dorośli. Najmłodsi udali się w tym roku na Dziki Zachód, gdzie codziennie razem z szeryfem Joelem, Indianką Białą Stopą i innymi postaciami, przeżywali różne przygody. Przede wszystkim w ciekawy sposób poznawali historie biblijne i to, jak żyć z Bogiem w przedszkolu, szkole, na placu zabaw, czy w domu. Ten wyjątkowy program prowadzili:  Katarzyna Luc – Szczecin, Katarzyna Bruzi – Wałbrzych, Patrycja Siwek – Szczecin, Marek Stawarczyk – Szczecin, Judyta Welman – Szczecin, a o oprawę muzyczną spotkań dla najmłodszych dbał Adam Świderski. Młodzież prowadził w dyskusji ks. Sebastian Kozieł. W rozmowach skupiali się na współczesnych i codziennych wyzwaniach, przed którymi staje każdy młody człowiek. Szczególnie żywiołowe komentarze wywołał temat homoseksualizmu.

Dorośli pracowali z ks. Sławomirem J. Sikorą ze Szczecina. Zgodnie z przyjętą od dawna tradycją myślą przewodnią wykładów i dyskusji było hasło roku „Jezus Chrystus mówi: Pełnia mej mocy okazuje się w słabości (2 Kor. 12,9)”. W oparciu to takie postacie jak: apostoł Paweł, Mojżesz, Jeremiasz rozmawiano o ludzkich słabościach i ograniczeniach, jednocześnie o Bogu, który nie zważając na ludzkie niedoskonałości, nie rezygnuje z człowieka. Innym tematem była rola i pozycja kobiet w społeczeństwie w czasach Starego i Nowego Testamentu. Rozmawiano o współczesnych zagadnieniach związanych z miejscem kobiet między innymi w kościele ewangelickim. Po dyskusji, z inicjatywy uczestników Tygodnia, powstała pisemna petycja do władz Kościoła w sprawie kontynuowania prac nad nowelizacją prawa kościelnego, która pozwoli na wprowadzenie kobiet w urząd prezbitera.   

Wieczorami podsumowanie dnia miało miejsce w Kościele Wang. Niepowtarzalna atmosfera tej świątyni sprzyjała budowaniu wspólnoty wiary. Poszczególne grupy prezentowały to, co dla nich danego dnia było najważniejsze. Wszyscy czekali na występ dzieci, które uczyły nowych pieśni. Tak samo ciekawie prezentowała się młodzież, która wykazała zarówno talent muzyczny, jak i kreatywność prezentowania swojego stanowiska. Po rozważaniu ks. Sikory był czas na modlitewne skupienie.

Tydzień Ewangelizacyjny w Karpaczu to nie tylko wykłady, rozważania, modlitwy i śpiew. Jest to również okazja do górskich wędrówek oraz zwiedzania ciekawych miejsc Dolnego Śląska i nie tylko. W tym roku główne wycieczki odbyły się na Śnieżkę, do Western City w Ściegnach, Jeleniej Góry oraz Görlitz. Były również zawody w siatkówkę oraz piłkę nożną. Niezapomnianym doświadczeniem był również „Wieczór Talentów”, gdzie swoje muzyczne zdolności prezentowali uczestnicy Tygodnia.

W niedziele odbywały się nabożeństwa. Na rozpoczęcie Tygodnia kazanie wygłosił ks. Edwin Pech – proboszcz w Karpaczu, natomiast w niedzielę 19 sierpnia ks. bp Ryszard Bogusz – zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej. Na zakończenie wszyscy wzajemnie sobie dziękowali za stworzenie wspaniałej atmosfery. Nie zabrakło zasłużonych podziękowań dla Bogusławy i ks. Edwina Pechów z Karpacza, którzy nie tylko wspaniale zapewnili dobrą organizację, ale przede wszystkim okazali wiele ciepła i gościnności.

za www.luteranie.pl

 

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz