Świdnicki Kościół Pokoju na turystycznej TOP liście

Podziel się

Obok wrocławskiego Rynku, katedry Wawelskiej, zamku królewskiego na Wawelu, starego miasta w Warszawie na liście „10 najciekawszych w miejsc w Polsce” znalazł się świdnicki Kościół Pokoju. Zestawienie w oparciu o recenzje i głosy turystów sporządził jeden z najpotężniejszych serwisów turystycznych TripAdvisor.

Jak podaje portal innpoland.pl, serwis TripAdvisor skupia aż 60 milionów zarejestrowanych użytkowników i zawiera 170 milionów recenzji. Użytkownicy biorą także udział w konkursie Travelers`Choice.

W tym roku uznanie turystów obok sztandarowych zbytków Polski, takich jak już wymieniony Wawel, Rynek we Wrocławiu czy warszawska starówka, zyskała świdnicka świątynia, od 2001 wpisana na najbardziej prestiżową listę na świecie – listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kościół Pokoju jest na 9 miejscu, przed Zamkiem w Malborku.

Oto kilka z blisko 90 pochlebnych recenzji na TripAdvisor:

– „To jest miejsce z gatunku MUST SEE. XVII wieczna świątynia wzniesiona w ciągu 1 roku (sic!) mieszcząca ponad 7000 osób. Przepiękny przykład architektury baroku, raptem 50 km od Wrocławia i najbliższego lotniska. Ze wszech miar polecam!”

 – „Niesamowite arcydzieło, całe z drewna, wiele detali robiących wrażenie, przepiękne organy. Naprawdę trzeba tam zajrzeć.”

– „Niepowtarzalna atmosfera – w sumie to wystarczy by tam się znaleźć.”

–  „Zjawiskowy kościół, atrakcja w skali kraju.”

–  „Kościół, który nie miał przypominać kościoła, który z założenia miał być nietrwały zachwyca swoim pięknem. Bogato zdobione barokowe wnętrze i przepych, otoczenie i aura sprawiają że człowiek nie może oderwać wzroku. Piękny zabytkowy ołtarz i organy, bogata i ciekawa historia kuszą. Ważny jako obiekt UNESCO. Warto!”

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz