Spotkanie w Bad Muskau

Podziel się

W poniedziałek, 05 marca 2012 roku odbyło się w Bad Muskau robocze spotkanie Rady Diecezjalnej naszej Diecezji oraz Kierownictwa Kościoła regionu Oberlausitz. Omówiona została dotychczasowa współpraca jak i plany na przyszłość. Głównym punktem naszych obrad było omówienie kolejnego spotkania partnerskiego, które w tym roku odbędzie się w dniu 22 września w Bad Muskau (ubiegłoroczne odbyło się w Lubaniu).
Bad Muskau to urokliwa miejscowość nad Nysą Łużycką z przepięknym parkiem, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, w pośrodku znajduje się piękny, restaurowany pałac. Dwie trzecie parku znajdują się po stronie polskiej, jedna trzecia jego cześć po stronie niemieckiej.
Już dziś zachęcamy wszystkie parafie do udziału w partnerskim spotkaniu we wrześniu.
W popołudniowej części spotkania przyjął nas burmistrz Bad Muskau, który wyrażając  swoją wielką radość, że będzie mógł nas gościć, przedstawił krótką historię podzielonego po wojnie miasta.
Spotkania Rady Diecezjalnej i Kierownictwa Kościoła regionu Oberlausitz odbywają się regularnie dwa razy w roku, na wiosnę i na jesieni.

 

 

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz