Spotkanie partnerskie z Pomorzem

Podziel się

W dniach 8-10 listopada 2012 odbyło się we Wrocławiu spotkanie Kierownictwa Ewangelickiego Kościoła Północy Niemiec, w ramach trójstronnego partnerstwa z Diecezją wrocławską i Diecezją Pomorsko-wielkopolską naszego Kościoła w Polsce.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Rad Diecezjalnych obu Diecezji, z Biskupem Ryszardem Boguszem i Biskupem Marcinem Hintzem na czele, przedstawiciele grupy partnerskiej ze Szczecina, Koszalina i Słupska oraz Kierownictwo Kościoła Północy Niemiec, oraz grupa partnerska byłego Kościoła Pomorskiego, z Biskupem Hansem-Jurgenem Abromeitem na czele.

Uczestnicy spotkania, które odbywa się naprzemiennie w Polsce i Niemczech podsumowali dotychczasową współpracę i zastanawiali się nad współpracą w nowych warunkach dużego Kościoła Północy Niemiec (Powstał on po połączeniu trzech Kościołów krajowych: Kościoła Nord Elbien, Meklenburgii i Pomorza).

Nasi partnerzy jednoznacznie zadeklarowali dalszą współpracę i przejęcie wcześniej podpisanego partnerstwa z Kościołem Pomorskim przez nowy Kościół Północy Niemiec.

Goście z Niemiec mieli okazję zwiedzić Krzyżową, Kościół Pokoju w Świdnicy, podziemne miasto w Osówce oraz Dzielnicę Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu.

Spotkanie było owocne, zarówno pod względem informacyjnym, przyjacielskim,  jak również możliwości wymiany poglądów na dalszą dobrą współpracę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz