Rekolekcje dla dzieci i młodzieży w Jaworze

Podziel się

Po roku Kościół Pokoju w Jaworze znów wypełnił się blisko setką dzieci i młodzieży z diecezji wrocławskiej. Tegoroczne rekolekcje odbywały się w dniach od 4 do 6 kwietnia, a młodzież była zakwaterowana, jak i w roku poprzednim, w jaworskim schronisku młodzieżowym.

Wszystko rozpoczęło się w piątkowy wieczór, któremu przyświecało hasło: „integracja”. A że nas wielu, to wieczór szybko się nie skończył. Jednak efekty wspólnych zabaw i czasu spędzonego na rozmowach a nawet (nie ukrywajmy) wygłupach, szybko dały się zauważyć podczas reszty weekendu.

Sobota, choć pochmurna i deszczowa, nie pokrzyżowała nam planów. Przedpołudniowe zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych. Śpiew, rozważania biblijne, rozmowy i zajęcia plastyczne były czasem, gdy zastanawialiśmy się nad istotą zmartwychwstania Jezusa i przygotowywaliśmy do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Korzystając z gościnności jaworskiej parafii jak i samego miasta, mieliśmy możliwość zobaczenia Ratusza i sali, w której obraduje sama Rada Miasta. Odwiedziliśmy również Kościół Pokoju, gdzie ks. Tomasz Stawiak opowiedział nam o jego historii. Podczas spaceru każda z grup miała do wykonania zadania, które zostały ocenione i nagrodzone po powrocie do schroniska.

Po przepysznym, regeneracyjnym obiedzie i wyśmienitym deserze, ciastach upieczonych przez parafian, zadbaliśmy wpierw o ducha, spotykając się ponownie w swoich grupach, a następnie o ciało, grając w piłkę na hali sportowej pobliskiej szkoły. Wieczorem wszyscy razem uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych prowadzonych przez panią plastyk. Zajęcia były na tyle ciekawe i wymagające kreatywności, że nawet młodzież gimnazjalna chętnie w nich uczestniczyła.

Niedzielny poranek upłynął iście śpiewająco. Zespół M-Band z Wrocławia, przy wsparciu Świdnicy i Szczecina, poprowadził wspólny śpiew i liturgię młodzieżową na nabożeństwie. Słowem podzieliła się pani diakon Iza Sikora. Zachęciła nas, by akceptować samych siebie, takimi jakimi jesteśmy oraz by wykorzystywać swoje talenty i być świadectwem Jezusa dla innych.

Po obiedzie nadszedł czas pożegnań i planowania już kolejnych wspólnych wyjazdów, jak najbliższa olimpiada sportowa w Sycowie 1-4 maja. Rekolekcje 2015 w Jaworze są oczywiście już na stałe wpisane w nasze kalendarium. Do zobaczenia!

Tekst: Karina Hübsch

Zdjęcia: Iwona Orawska, ks. Dawid Mendrok

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz