Nabożeństwo ekumeniczne w Wałbrzychu

Podziel się

Tradycyjnie już w II dzień Świat Zesłania Ducha Świętego, 10. czerwca 2019 roku w wałbrzyskim kościele Zbawiciela zorganizowane zostało nabożeństwo ekumeniczne. W tym roku po raz pierwszy kazanie wygłosił ks. Piotr Kopera SAC – proboszcz rzymskokatolickiej parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu, która znajduje się w dzielnicy Podgórze. Słowem Bożym usłużył nam również ks. Mariusz Kiślak – proboszcz prawosławnej parafii Wszystkich Świętych w Wałbrzychu, który właśnie rozpoczyna prace organizacyjne zmierzające do budowy cerkwi w naszym mieście. Uczestniczył także ks. dr Witold Baczyński – proboszcz rzymskokatolickiej parafii św. Józefa Robotnika na Piaskowej Górze.

Celem tych spotkań jest wzajemne poznanie się chrześcijan żyjących na co dzień w różnych tradycjach, ale nade wszystko wsłuchiwanie w głos Bożego Słowa i modlitwa.

Tegoroczne westchnienia modlitewne skierowaliśmy ku Bogu, aby zjednoczył wszystkich w świadectwie wiary swego życia, aby wspierał swoją mocą tych, którzy są nieraz okrutnie prześladowani z powodu swej wiary, aby uświadomił całej ludzkości naszą odpowiedzialność za zachowanie stworzenia, aby codziennie w naszej ojczyźnie pobudzał nas do miłości, wspierał każdą uczciwą pracę  i zachował nam pokój. Po nabożeństwie, jak zwykle, zaprosiliśmy gości do naszej kaplicy na skromny poczęstunek. Wspólnota stołu utrwala przeżycia i jest dobrą okazją do szczerej rozmowy.

XWS

Related Images:


Podziel się