V Ekumeniczny Bieg Charytatywny w Szczecinie

Szczecińska Inicjatywa Ekumeniczna zorganizowała V Ekumeniczny Charytatywny Bieg na 5 km „Biegnij dla drugiego”. Po raz pierwszy impreza została przygotowana we wrześniu 2011 roku jako zapowiedź Ekumenicznego Święta Biblii. W następnym roku dodano również wielkanocny bieg „Biegnij do pustego”. Celem akcji jest propagowanie życia człowieka jako daru, o który należy dbać, zarówno o sferę duchową, jak i własne ciało.

Mimo październikowej aury na starcie stanęło 50 zawodników. O znaczeniu biegu opowiedział ks. Sławomir Sikora proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej oraz ks. Eugeniusz Leśniak Dyrektor Hospicjum św. Jana Ewangelisty, bowiem od  początku biegi ekumeniczne wspierają finansowo tę właśnie instytucję. Tym razem biegacze przekazali 423 zł, a dotychczas było to ponad 2000 zł. To jednak nie pieniądze są w tym wypadku najważniejsze. W tym biegowym święcie biorą udział również wolontariusze z hospicjum, którzy rozdają ulotki zapraszające do wolontariatu, a dla pensjonariuszy hospicjum ważne jest, że zdrowi ludzie pamiętają o nich.

Kiedy wszyscy dotarli na metę, można było poczęstować się naturalnymi sokami ufundowanymi przez firmę Viva Natura z okolic Szczecina, rozdano nagrody książkowe najszybszym trzem kobietom i mężczyznom. Rozlosowano również wśród uczestników biegu literaturę chrześcijańską (głównie z Wydawnictwa Warto). Na koniec można było ze sobą porozmawiać przy ognisku i kiełbasie.

Organizatorów cieszy fakt, że w biegu biorą udział zarówno parafianie różnych kościołów mniejszościowych, ale również pasjonaci biegania, którzy mają na koncie wiele półmaratonów lub maratonów, są trenerami grup biegowych np. „Biegam Bo Lubię Police” lub „Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin”.

Na początku przyszłego roku planowany jest w Szczecinie pierwszy obóz kondycyjno – rekolekcyjny dla biegających ewangelików, który poprowadzą: trener Robert Szych oraz ks. Sławomir Sikora (zainteresowanych prosimy o kontakt: slawekjsikora@poczta.onet.pl).

Tekst: ks. Sławomir Janusz Sikora

Zdjęcia: Jarosław Dulny

Dodaj komentarz