Spotkanie Parafii Ewangelickich w Hoyerswerdzie

Podziel się

11. września 2010 roku w Hoyerswerdzie odbyło się kolejne spotkanie Parafii Ewangelickich z terenu Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce i Okręgu Kościelnego Görlitz Kościoła Ewangelickiego Berlina Brandenburgii Śląskich Górnych Łużyc. Było ono kontynuacją podobnych spotkań w latach ubiegłych. Spotkania Parafii Ewangelickich odbywają się co roku na przemian w Polsce i w Niemczech.        

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem spowiednio-komunijnym w kościele Jana w Hoyerswerdzie. Liturgię prowadzili Księża Biskupi: dr Hans Wilhelm Pietz z Görlitz oraz Ryszard Bogusz z Wrocławia, którzy wygłosili również kazania. W modlitwie powszechnej Kościoła uczestniczył ks. Cezary Królewicz z Lubania. Komunii Świętej udzielali księża z Parafii Ewangelickich Hoyerswerdy.        

W programie spotkania znalazły się śpiewy pieśni z Taizé, występ chóru puzonistów, rozmowa z Biskupami Boguszem i Pietzem, przedstawienie teatralne przygotowane przez Teatr Martinshof, informacja o zbliżającym się Kirchentagu w Dreźnie w roku 2011, rozmowa z burmistrzem Hoyerswerdy Stefanem Skorą, turniej piłki siatkowej drużyn z Polski i z Niemiec, spotkanie młodzieży i śpiewy chórów w gimnazjum chrześcijańskim Joanneum. Na zakończenie tegorocznego spotkania błogosławieństwa na drogę powrotną udzielili razem Biskup Bogusz i Biskup Pietz.           

Tekst i zdjęcia: ks. Cezary Królewicz       

      


Podziel się

Dodaj komentarz