Spotkanie adwentowe w Legnicy

Podziel się

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy zorganizowała 14 grudnia 2013 roku spotkanie adwentowe dla ewangelików z terenu Dolnego Śląska.

Przed jedenastu laty po raz pierwszy również w Legnicy powstał pomysł organizacji międzyparafialnych spotkań adwentowych. Następne spotkania odbywały się oprócz Legnicy m.in. w Jaworze, Świdnicy, Wałbrzychu, a w roku ubiegłym w Lubaniu. Przed jedenastu laty po raz pierwszy również w Legnicy powstał pomysł organizacji międzyparafialnych spotkań adwentowych. Następne spotkania odbywały się oprócz Legnicy m.in. w Jaworze, Świdnicy, Wałbrzychu, a w roku ubiegłym w Lubaniu. Tegorocznym miejscem spotkania była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. 

Na spotkanie oprócz miejscowych Parafian, dotarli ewangelicy m.in. z Głogowa, Wałbrzycha, Świdnicy, Lubania, Bolesławca, Wołowa i Jawora. Słowem pozdrowienia spotkanie rozpoczął ks. bp Ryszard Bogusz, a później prowadził je ks. Jerzy Gansel duszpasterz legnickich ewangelików. Adwentową modlitwę przygotował ks. Cezary Królewicz. Obecni byli również ks. Waldemar Pytel i ks. Waldemar Szczugieł. Śpiewano pieśni adwentowe i kolędy. Składano sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Przy wspólnym posiłku był czas na rozmowy i plany na przyszłość. Zaplanowano kolejne międzyparafialne spotkanie adwentowe w roku 2014.

ks. Cezary Królewicz

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz