Rekolekcje pasyjne dla kobiet

W dniach 11-12 marca 2017r.  po raz kolejny spotkałyśmy się w Karpaczu na Międzyparafialnych Rekolekcjach dla kobiet. W tym roku, ze względu na stale powiększającą się liczbę uczestniczek, z czego niezmiernie się cieszymy, nasze spotkanie odbyło się w Ośrodku Przy Lesie, należącym do parafii w Karpaczu.

Sobotnie zajęcia oscylowały wokół tematu związanego ze starzeniem się i upływem czasu. Czy można się przygotować do starości, jak może wyglądać jesień życia? Na te trudne pytania, jak i na wiele innych starałyśmy się odpowiedzieć podczas tegorocznych rekolekcji. Zajęcia prowadziła radna diecezjalna Lucyna Żak ze Świdnicy, która przedstawiła nam zarówno psychologiczne aspekty związane z tą tematyką, jak i podejście biblijne. Był oczywiście również czas na integrację, który zaplanowała dla nas Iwona Gerstenstein z Karpacza. W śpiewie prowadziła nas Agnieszka Kupska ze Szczecina.

W niedzielę w kościele Wang odbyło się nabożeństwo, które odprawili ks. radca Edwin Pech, radca Lucyna Żak a kazanie wygłosiła dk. Izabela Sikora. Później jeszcze wspólne zdjęcie i trzeba było się pożegnać.

Po raz kolejny mogłyśmy w tym szczególnym czasie pasyjnym być razem, rozmawiać ze sobą i Panem Bogiem, poznawać siebie i Jego Słowo.

Wszystko to działo się w przepięknym otoczeniu Karkonoszy, w pobliżu niezwykłego miejsca na ziemi jakim jest kościół Wang, w wyjątkowej atmosferze życzliwości, sympatii i radości, którą tworzyli dla nas: Bogusława Pech, główna organizatorka spotkania oraz ks. Edwin Pech, gospodarz miejsca.

Dziękujemy zaangażowanym w prowadzenie rekolekcji, a także wszystkim uczestniczkom za ten piękny, wspólny czas.

Diakon Izabela Sikora

Dodaj komentarz