Otwarcie Centrum Ewangelickiego we Wrocławiu

Podziel się

We Wrocławiu zostało uroczyście otwarte i poświęcone Słowem Bożym nowe parafialne Centrum Ewangelickie, mieszczące się w zespole zabytkowych kamienic tuż obok kościoła Opatrzności Bożej. W otwarciu wziął udział m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec.kam

Uroczystość miała miejsce 19 czerwca 2016 roku.  Rozpoczęli gospodarze parafii, bp Ryszard Bogusz i ks. Marcin Orawski, którzy przywitali wszystkich, przybliżyli historię obiektu, a także przedstawili działalność, która jest w nim prowadzona: miejsca noclegowe, sala konferencyjna, kuchnia i jadalnia, księgarnia i punkt informacji turystycznej, a także dom dziennego pobytu seniora.

O ciekawych znaleziskach archeologicznych: późnogotyckim piaskowcowym portalu, renesansowej kolumnie z zachowaną oryginalną polichromią, XVII-wiecznym fresku przedstawiającym jelenia i renesansowej studni w podwórzu opowiadał prof. Rafał Eysymontt.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz życzył powodzenia w przedsięwzięciach podejmowanych w Centrum Ewangelickim, a rzymskokatolicki biskup Andrzej Siemieniewski – żeby te przedsięwzięcia były czynami miłości wynikającymi z wiary.

Poświęcenia obiektu Słowem Bożym i modlitwą dokonali: zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec wraz z bp. Waldemarem Pytlem – biskupem wrocławskim oraz z ks. Robertem Sitarkiem – dyrektorem Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji.

Ewangelickie Centrum Parafialne we Wrocławiu mieści się w zespole kamienic w centrum Wrocławia. Obecnie już funkcjonuje Kamienica Pod Aniołami, która mieści zaplecze konferencyjno – hotelowe na 58 miejsc oraz Dom Pokoleń przeznaczony na działalność diakonijną i dzienny Dom Seniora. Obecnie trwają prace remontowe w drugiej części kompleksu, który zostanie przeznaczony na pomieszczenia klubowe dla seniorów.

Po zakończeniu wszystkich prac adaptacyjnych Centrum Ewangelickie we Wrocławiu stanie się największym luterańskim ośrodkiem parafialnym w Polsce.

szczegóły: kamienicapodaniołami.pl

za: bik.luteranie.pl
foto: Mikołaj Sowa


Podziel się

Dodaj komentarz