Nowy adres Kościoła Pokoju w Jaworze

28 lutego Rada Miasta Jawora, jednogłośnie przyjęła uchwałę o nazwaniu alei łączącej Ewangelicki Kościół Pokoju z pl. Wolności, aleją Pięciuset lat Reformacji.

W imieniu wnioskodawcy uchwały, Parafii Ewangelickiej w Jaworze, Radzie Miasta podziękował proboszcz ks. Tomasz Stawiak, który powiedział:

„Dziękuję wam z całego serca. Jako radni tego miasta, jednogłośnie -co doceniam szczególnie – nawiązaliście do najlepszych, historycznych wartości Rzeczpospolitej. Rzeczpospolitej opartej na różnorodności i szanującej swoje mniejszości. Cieszę się, że w naszym mieście uniknęliśmy żenującej debaty, jaka miała miejsce w senacie. Spójrzcie o ile wyżej stawia was to nad senatorami RP. Pragnę również uspokoić, że upamiętniając rocznicę Reformacji, w żaden sposób nie świętujemy podziału chrześcijaństwa, czego dowodem jest udział w uroczystościach jubileuszowych papieża Franciszka. Ze swojej strony zwracam uwagę na pewien symboliczny szczegół. Odtąd Kościół Pokoju w Jaworze, połączony będzie aleją Pięciuset lat Reformacji z…placem Wolności. Nie może być chyba większej i lepszej symboliki, jak Reformacja łącząca Kościół z Wolnością.”

Po wejściu w życie uchwały i przeprowadzeniu procedury administracyjnej, nowy, oficjalny adres Kościoła Pokoju, brzmiał będzie: al. Pięciuset lat Reformacji 1.
 
Aniela Pietruszczak
 
za https://kosciolpokojujawor.pl

Dodaj komentarz