Letni wypoczynek dzieci z Diecezji Wrocławskiej

Podziel się

W dniach od 30 czerwca do 13 lipca 2012 roku Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sycowie i Diecezja Wrocławska zorganizowały ewangelickie kolonie językowe i wypoczynkowe dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat nad Bałtykiem. Uczestnicy kolonii pochodzili z różnych diecezji i parafii, m.in. z: Wisły-Czarnej, Szczyrku, Bielska-Białej, Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny, Studzionki, Czechowic, Sycowa, Wrocławia, Poznania i Warszawy.
Mieszkaliśmy w pięknym pensjonacie, który gwarantował nam dużo rozrywek oraz wiele niezapomnianych chwil. Pokoje wraz z łazienkami były czyste, odnowione i zadbane.
Codziennie rano spotykaliśmy się razem, by poznawać znaczenie różnych wersetów biblijnych, śpiewać pieśni młodzieżowe i kościelne chwaląc Boga oraz uczyć się nowych. Najbardziej spodobała nam się pieśń pt.: ,,Alleluja, Panu Bądź cześć”, którą śpiewaliśmy w 6 różnych językach. Wieczorami oglądaliśmy filmy rysunkowe, przedstawiające historie biblijne Starego i Nowego Testamentu.
Bardzo często chodziliśmy nad morze i kąpaliśmy się. Po obiedzie była cisza, aby nabrać sił na zajęcia językowe, które prowadziło dwóch opiekunów: Pan Michał Kaschytza z języka niemieckiego oraz Pastorowa Bożena Miller z języka angielskiego. Wszyscy byliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda z grup miała także zajęcia artystyczne z Panią diakon Beatą Janotą.
Co drugi dzień organizowane były różne konkursy, m.in. konkurs budowli z piasku, konkurs tańca i ,,Mam talent”, na który jedna z uczestniczek kolonii, Natalia Rucka napisała wiersz pt.:
,,Wakacje”

Każdy z Was mi przyzna rację,
że najlepsze są wakacje.
Wtedy można bawić się dowoli
w Ostrowie na kolonii.
Tu przyjaciół poznać można
i przygód przeżyć wiele.
Kiedy ciepło jest na dworze,
to do wody w piękne morze.
Gdy jest chłód to
do zabaw i nut.
Kiedy przyjdzie ten 13
to odjazdu nadejdzie czas.
Wtedy wszyscy zaczną płakać i obiecamy,
że za rok się znów spotkamy.

 

Nasi opiekunowie zorganizowali również otrzęsiny dla osób będących pierwszy raz na kolonii. Po wykonanych zadaniach, wszyscy zostali mianowani na, „prawowitych kolonistów”. W czasie kolonii pojechaliśmy na wycieczkę na Hel, gdzie oglądaliśmy foki i kupowaliśmy pamiątki.
Odwiedził nas również i spędził z nami miło czas zwierzchnik Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej ks.bp Marcin Hintz wraz z żoną i córką.
Każdy uczestnik wrócił do domu zadowolony i pełen energii. Dzieci polecają wyjazd na takie kolonie i zamierzają wybrać się za rok. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy miło spędzić czas i nawiązać nowe przyjaźnie z naszymi ewangelickimi rówieśnikami, mieszkającymi w różnych regionach Polski. Teraz pozostaje nam kontakt poprzez maile, Naszą Klasę, czy Facebooka.

Nasz pobyt został dofinansowany przez Diakonię Kościoła oraz Diecezję Wrocławską, za co składamy wszyscy serdeczne podziękowania!!!!

Uczestniczki: Oliwia Matuszczyk z Jastrzębia i Żaneta Cyroń z Wisły Małej

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz