Diecezjalne rekolekcje pasyjne w Przesiece

Podziel się

Rekolekcje na szczycie.

Rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży to już wieloletnia tradycja w diecezji wrocławskiej. Każdorazowo jest to cenny czas radosnej integracji, poszerzania horyzontów, a przede wszystkim skupiania się na Bożym Słowie i znaczeniu czasu pasyjnego w chrześcijańskim życiu.

W 2018 roku rekolekcje odbywały się w terminie 23-25 marca w karkonoskiej Przesiece, gdzie uczestnicy zajęli cały pensjonat malowniczo położony na zboczu góry. Miejsce rekolekcji dawało wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, z czego młodzież i dzieci chętnie korzystały. Był czas na wspólne spacery, zabawy na sankach czy wieczorne ognisko. Był to jednak tylko dodatek do bogatego programu, który przybliżał znaczenie pasji i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Program realizowany był w trzech grupach wiekowych, a uczestnicy pochodzili z niemalże wszystkich parafii diecezji. Oprócz tematów w grupach nie zabrakło miejsca na wspólne śpiewanie czy integrację. Zwieńczeniem rekolekcji było specjalne nabożeństwo dla dzieci i młodzieży w cieplickim kościele Zbawiciela. W trakcie nabożeństwa uczestnicy mogli zobaczyć dedykowany im spektakl Teatru Dobrego Serca, który nawiązywał do tematyki spotkania.

ks. Paweł Meler 

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz