Bp Waldemar Pytel przekazał kondolencje

Biskup Waldemar Pytel przekazał kondolencje na ręce Biskupa Markusa Dröge – zwierzchnika Kościoła Ewangelickiego Berlina Brandenburgii i śląskich Górnych Łużyc oraz Pani Elisabeth Wolbers Konsul Generalnej Republiki Federalnej Niemiec w związku z zamachem terrorystycznym w Berlinie do którego doszło 19.12.2016 roku tuż obok ewangelickiego Kościoła Pamięci. Oto ich treść:

 

A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.

Ewangelia św. Jana 1,5

 

Drodzy Przyjaciele,

w imieniu społeczności, wszystkich duchownych i wiernych Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce pragnę wyrazić najszczersze kondolencje z powodu wczorajszej tragedii, która miała miejsce w Berlinie.

W tych chwilach smutku, żałoby i bólu spowodowanych zamachem na jarmark świąteczny łączymy się z Wami w modlitwie i myślach. Wydarzenie to sprowadziło ciemne chmury na radosny okres przygotowań do Świąt Narodzenia Pańskiego. Jednak zwłaszcza w chwilach mrocznych, przepełnionych łzami i cierpieniem chcemy spoglądać na światłość Chrystusa, której nie może przemóc żadna ciemność.

W modlitwach powierzamy Was łaskawemu Bogu, abyście w nowonarodzonym w Betlejem Zbawicielu znajdowali nadzieję na ostateczne zwycięstwo światła nad ciemnością. Abyście we wzajemnej miłości łączącej ludzi w dążeniu do dobra odnaleźli siły do przetrwania tych dramatycznych chwil.

Niech dobry Pan niesie nas  w swoich ramionach, pociesza i obdarza swoim pokojem, którego świat dać nie może.

 

bp Waldemar Pytel

Dodaj komentarz