Apel Diakonii Polskiej

Podziel się

Diakonia Polska apeluje o pomoc w sytuacji epidemii COVID-19. Pozostańmy wrażliwi na potrzeby tych, których funkcjonowanie w obliczu koronawirusa może być utrudnione. Chcemy dotrzeć z pomocą do osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych, a także potrzebujących wsparcia dzieci i młodzieży. Wspólny apel wystosowali biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP bp Jerzy Samiec i prezes Diakonii Polskiej bp Ryszard Bogusz.

„Jednym z filarów Diakonii jest pomoc okazywana drugiemu człowiekowi. W obecnej sytuacji wyrazem naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem może być z jednej strony ograniczenie bądź całkowite powstrzymanie się od aktywności, które nie są dla nas niezbędne, z drugiej zaś zorganizowana koordynacja wzajemnej pomocy. W tych trudnych chwilach okażmy naszą solidarność” – czytamy w apelu.

Ofiary na rzecz tych, którzy szczególnie odczuwają skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa, można przekazywać na konto Diakonii Polskiej. Zebrane fundusze przeznaczone zaś zostaną na rzecz potrzebujących. Chcemy dotrzeć z pomocą do dzieci i młodzieży, które nie mają dostępu do sprzętu elektronicznego bądź połączenia internetowego.  To natomiast może ograniczyć ich możliwości realizowania obowiązku nauki na odległość. Pomoc kierujemy także do osób starszych, niepełnosprawnych i chorych, które potrzebują wsparcia w codziennych zakupach i organizacji niezbędnego transportu.

Dane konta bankowego:

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
ul. Miodowa 21, 00-246 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa
Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384
z dopiskiem „Pomoc epidemia

Pełna treść apelu tutaj


Podziel się