Adwentowe Spotkanie Młodzieży w Szczecinie

Podziel się

Kim jestem?

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwała młodzież Diecezji Wrocławskiej, która w dniach 8-10 grudnia spotkała się w Szczecinie na Spotkaniu Adwentowym. Jest to coroczne wydarzenie adresowane do młodzieży ze wszystkich parafii diecezji, podczas którego gromadzimy się w atmosferze adwentowego oczekiwania.

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem muzycznym, które prowadził Proboszcz szczecińskiej parafii – ks. Sławomir Sikora. Wspólne zagłębianie się w Boże Słowo i śpiewanie młodzieżowych pieśni było wstępem do późniejszych refleksji nad samym sobą w wyjątkowej, adwentowej perspektywie.

Jak na każdym zjeździe młodzieży, nie zabrakło czasu na integrację, rozmowy i dobrą zabawę. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił współpracując ze sobą podczas rozwikłania zagadek Escaperoom-u lub rozgrywając mecze piłki nożnej na x-box-ie. To były jednak tylko dodatki do głównego programu, który obejmował warsztaty przygotowane przez diak. Izabelę Sikorę, wspólne oglądanie filmu czy przygotowanie bibliodramy.

Głównym punktem programu była adwentowo-świąteczna kolacja, którą przygotowali sami uczestnicy. Rodzinnej atmosferze sprzyjało wspólne kolędowanie, a rozważaniem dzielił się ks. Paweł Meler, który został mianowany nowym Duszpasterzem Młodzieży Diecezji Wrocławskiej.

Zjazd zakończył się niedzielnym nabożeństwem ze spowiedzią i Komunią Świętą. Po nim był już tylko poczęstunek w sali parafialnej, pakowanie i wyjazdy, którym towarzyszyły liczne pytania: kiedy znowu się spotkamy? Już niedługo! W czasie pasyjnym, podczas młodzieżowych rekolekcji, na które zapraszamy już dzisiaj.

ks. Paweł Meler

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz