1% podatku dla Diakonii

Trwa okres rozliczeń podatkowych za rok 2020. To bardzo dobra okazja do wsparcia działań Diakonii Polskiej. Przekazując 1 procent swojego podatku możesz pomóc nam pomagać. Ten 1 procent, choć pozornie niewielki, to dar serca – szczególnie ważny w trudnych czasach pandemii COVID-19.

Diakonia Polska jest organizacją pożytku publicznego. Dzięki temu każdy podatnik może ją wesprzeć 1 procentem swojego podatku dochodowego. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami ani wypełnianiem dodatkowych formularzy. Wystarczy w odpowiedniej rubryce swojego zeznania podatkowego wskazać Diakonię Polską jako organizację pożytku publicznego, którą chce się wesprzeć, i podać jej numer KRS – 0000260697.

Jak pomagamy?

Dlaczego warto wspierać działania Diakonii Polskiej? Ponieważ od ponad dwudziestu lat konsekwentnie wspieramy osoby znajdujące się w potrzebie. Niesiemy pomoc m.in. rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji, seniorom, osobom chorym i z niepełnosprawnością. Wspieramy też placówki socjalne, a także dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne i stypendia edukacyjne dzieci z uboższych rodzin. Więcej informacji tutaj.

Dzięki przekazanym wpłatom z 1% i poprzez prowadzone projekty w 2020 roku Diakonia Polska mogła odpowiedzieć na potrzeby osób bezpośrednio dotkniętych skutkami pandemii, w tym m.in. zakupić tablety dla uczniów, którzy w sytuacji obowiązkowej nauki zdalnej nie mieli dostępu do narzędzi elektronicznych umożliwiających komunikację ze szkołą; zakupić środki ochrony osobistej dla podopiecznych i pracowników domów opieki; udzielić pomocy rzeczowej (żywność, leki i opał) osobom starszym i chorym czy dofinansować leczenie i rehabilitację osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (o projekcie zakupu tabletów dla uczniów pisaliśmy tutaj).

Wiele z tych działań nie byłoby możliwych bez środków pozyskanych z 1 procentu podatku dochodowego. To dzięki wsparciu darczyńców możemy pomagać ludziom w potrzebie. 1 procent Twojego podatku to Twój dar serca.

Do pobrania (pliki pdf):