Kantata Reformacyjna w Świdnicy

Podziel się

26 października 2018 roku w Kościele Pokoju w Świdnicy wykonana została Kantata Reformacyjna – kompozycja Stanisława Szczycińskiego do słów Jacka Cygana. Wybitny autor tekstów piosenek i scenariuszy był osobiście narratorem podczas świdnickiego wykonania.

Kościół wypełnił się szczelnie ludźmi zachęconymi dobrze zareklamowanym wydarzeniem, które wpisuje się w obchody 500 lat Reformacji na Śląsku. Zgromadzonych powitał ks. bp Waldemar Pytel, który przybliżył historię powstania pomysłu kantaty i jej zaprezentowania w świdnickim Kościele Pokoju. Do powitania dołączyła również Beata Moskal-Słaniewska – prezydent miasta Świdnicy, która z ogromną radością mówiła o miejscu wykonania kantaty, które, jak to ujęła, jest wizytówką Świdnicy.

Partie wokalne wykonali Barbara Sobolewska-Szczycińska, Tomasz Lorek i Paweł Szczyciński. Towarzyszył im chór Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego i Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. S.Moniuszki w Wałbrzychu pod kierownictwem muzycznym Stanisława Szczycińskiego. Na małych i dużych organach zagrali Zuzanna i Maciej Batorowie. 

Po prezentacji kantaty był jeszcze czas na rozmowy z wykonawcami, wymianę opinii i plany na przyszłość.

Tekst: ks. Cezary Królewicz

Related Images:


Podziel się

Dodaj komentarz